Bal Seniora 2018

Zmiana rozmiaru czcionki

„Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się bo się przestają bawić.”

M. Twain

Coraz więcej seniorów stawia na aktywność. Każdego dnia ćwiczą ciało i umysł, raz do roku spotykają się na parkiecie na organizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej integracyjnym Balu Seniora. Zapominają o bolączkach dnia codziennego i bawią się zamieniając zwykły szary dzień na taniec, muzykę i śpiew. Tak też było 25 października w sali Ochotniczej Straży Pożarnej. Można powiedzieć, że Bal jest już tradycją - nie tylko odbywa się regularnie, ale każdego roku przyciąga kolejne osoby
w wieku 60+. W tegorocznej zabawie udział wzięło ponad 100 aktywnych seniorów. Zanim jednak zdominowali parkiet, wydarzenie rozpoczęła część oficjalna, podczas której głos zabrała Dyrektor Ośrodka – Pani Alicja Pasztor, która podziękowała licznie przybyłym gościom i Zespołowi przygotowującemu wydarzenie. Aktywnych seniorów do tańca porwał niezastąpiony DJ Valdi – były wspólne tańce, gry i zabawy, a także wspólne śpiewy.

 

Można było spotkać znajomych i nieznajomych, powymieniać się doświadczeniami, porozmawiać i oczywiście potańczyć. Na twarzach kwitły uśmiechy i każdy, bez względu na stan zdrowia czy wiek nie stronił od serdecznej zabawy do utraty tchu. Kulminacyjną częścią Balu był wybór Króla
i Królowej Balu. Po emocjonującym głosowaniu i przekazaniu nagród w postaci koszy z prezentami Król i Królowa wirowali na parkiecie, zapraszając pozostałych uczestników do tańca. Wyśmienita zabawa trwała prawie pięć godzin. Przez cały czas goście bawili się znakomicie i tryskali energią.


Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do współorganizacji tego wydarzenia, w szczególności: Ochotniczej Straży Pożarnej, Stowarzyszeniu Alter Ego, Piekarniom Cukierniom Putka.